Finanse
Finanse
Fotowoltaika
Fotowoltaika
Nieruchomości
Nieruchomości
Slide 1
Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Jesteśmy źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. Posiadamy własny kodeks dobrych praktyk, zwracamy uwagę na ESG.

Slide 2
Razem tworzymy postęp

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem tworzymy postęp.

Slide 3
Synergia kancelaryjna

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Napisz

biuro@effectiveadvisor.pl

Zadzwoń

(+48) 785 474 107

Godziny pracy

10:00 - 18:00

Strona główna » 3 sposoby na oszczędzanie energii podczas lata

3 sposoby na oszczędzanie energii podczas lata

fotowoltaika latem

Z roku na rok podnosi się temperatura latem, już po pierwszych tygodniach lata mogliśmy poczuć upały. Właściciele domów od Gdańska po Zakopane podkręcają klimatyzator, aby osiągnąć ulgę. Niestety wyłączenie termostatu powoduje również wzrost rachunków za prąd. A ponieważ więcej osób pracuje w domu niż kiedykolwiek wcześniej, klimatyzator jest bardziej aktywny podczas długich, letnich dni.
Poniżej znajdują się trzy wskazówki, które pomogą ekologicznym właścicielom domów oszczędzać energię i pomóc zaoszczędzić kilka złotych przy okazji.

1. Regularnie wymieniaj filtry powietrza

Kiedy filtry powietrza zostaną zatkane brudem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami, tworzy barierę między klimatyzatorem a pomieszczeniem, które próbuje schłodzić. Prowadzi to do tego, że klimatyzator musi pracować ciężej niż powinien. Regularna wymiana filtrów może temu zapobiec i odciążyć klimatyzator.

2. Drzewa i krzewy mogą pomóc w zacienieniu domu i zmniejszeniu ilości przenikającego światła.

Jest to ekologiczny sposób na kontrolowanie letnich upałów przy jednoczesnym zmniejszeniu śladu węglowego. Umieszczanie rodzimych roślin wokół obszarów domu, które są najbardziej narażone na działanie słońca, może zapewnić ochronę na nadchodzące lata. Jednak właściciele domów, którzy obecnie mają lub rozważają instalację fotowoltaiczną, nie powinni sadzić drzew zbyt blisko linii dachu lub w miejscach, które mogłyby blokować panele słoneczne przed gromadzeniem pełnego światła słonecznego.

3. Kiedy fotowoltaika się opłaca?

Rozważ energię słoneczną, ponieważ energia słoneczna jest generowana ze słońca, nie jest niespodzianką, że lato to idealny czas na korzystanie z jego energii. Dom, który wytwarza własną energię, może być chłodny przez cały sezon bez wysokich rachunków za prąd. Aby skorzystać z jeszcze większych oszczędności, teraz jest świetny czas na rozpoczęcie procesu przejścia na energię słoneczną. Istnieje cały system form wsparcia od dotacji "mój prąd" w kwocie 3 tys. zł, po ulgę termomodernizacyjną w podatku dochodowym dla osób fizycznych (53 tys) czy  dla  rolników dotację "agroenergia" i ulgę w podatku rolnym. Dodatkowo przy wymianie źródła ciepła można liczyć na wsparcie w formie "czyste powietrze". Oczekuje się, że obecnie funkcjonujący system magazynowania energii w sieci (tzw. net-metering) zostanie zastąpiony przez system sprzedaży (net-billing) przez co zmieni się opłacalność tej inwestycji. Z informacji medialnych można dowiedzieć się, że ma to nastąpić po nowym roku, a osoby nabywające instalacje w tym roku, będą chronione, podobnie jak te, które już nabyły, 15letnim okresem przejściowym. 

Własna instalacja fotowoltaiczna jest bardzo korzystna dla właścicieli domów gdyż pozwala uniezależnić się od wzrostu cen energii. Jest to szczególnie ważne w okresie gdy ceny prądu rosną drugi rok z rzędu o kilkadziesiąt proc. i wiele wskazuje, że będą rosły dalej znacznie powyżej poziomu inflacji. Możliwy jest jej zakup w preferencyjnym kredycie, dzięki czemu przez cały okres kredytowania jej kwota będzie na równym poziomie, co może pozwolić na sprawniejsze zarządzanie budżetem domowym. Ponadto, istnieje cały szereg analiz, które dowodzą, że zainwestowanie we własną instalację fotowoltaiczną wpływa na wartość nieruchomości, jak również podnosi prestiż jej właściciela.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porównywać