Finanse
Finanse
Fotowoltaika
Fotowoltaika
Nieruchomości
Nieruchomości
Slide 1
Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Jesteśmy źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. Posiadamy własny kodeks dobrych praktyk, zwracamy uwagę na ESG.

Slide 2
Razem tworzymy postęp

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem tworzymy postęp.

Slide 3
Synergia kancelaryjna

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
effective

Napisz

biuro@effectiveadvisor.pl

Zadzwoń

(+48) 785 474 107

Godziny pracy

10:00 - 18:00

Strona główna » 5 ważnych i nieoczywistych korzyści z instalacji fotowoltaicznej

5 ważnych i nieoczywistych korzyści z instalacji fotowoltaicznej

symulacja fotowoltaika

Wszyscy wiemy, że fotowoltaika wykorzystująca energie słoneczna jest odnawialnym źródłem energii nie powodująca emisji CO2 ani innych gazów cieplarnianych. Nie potrzebuje również żadnego systemu napędzającego. To jeden z aspektów, który sprawia, że jest to jeden z najciekawszych systemów wytwarzania energii z punktu widzenia ochrony środowiska. Ale istnieją inne zalety energii słonecznej, które nie są tak oczywiste, ale są równie ważne przy decyzji o inwestycji w własną instalację. O to kilka z nich:

1. Zerowe koszty produkcji energii przez fotowoltaikę

Jak wspomnieliśmy wcześniej, energia słoneczna nie wymaga do pracy żadnego zasilania z zewnątrz, więc koszty jej utrzymania i produkcji energii są praktycznie zerowe. Jedynym kosztem związanym z wykorzystaniem energii słonecznej, oprócz jej produkcji i montażu komponentów jest opłata w wysokości 20-40zl, co powoduje spadek wysokości rachunków o 95%! Oznacza to,  że inwestycja we własną instalację fotowoltaiczną jest bez-inflacyjna, gdyż koszt jej zakupu nie wzrośnie gdy kupimy ją za własne środki lub pożyczone! Dzięki czemu możemy planować domowy budżet nie bojąc się kolejnych wzrostów cen prądu!

2. Mniej energii traconej podczas transportu na duże odległości 

Straty podczas transportu i dystrybucji energii rosną wraz z odległością pomiędzy punktami produkcji i dostaw. Chociaż straty te nie są bardzo duże, wpływają na wydajność instalacji na obszarach gęsto zaludnionych. Z drugiej strony, dzięki indywidualnemu montażowi paneli fotowoltaicznych na dachach, odległości są drastycznie skrócone, zwiększając wydajność instalacji elektrycznej. 

3. Fotowoltaike można zamontować w trudno dostępnych miejscach

Jedną z najciekawszą zalet jest możliwość dostarczania energii elektrycznej w odległych lokalizacjach, gdzie koszt instalacji linii dystrybucji energii elektrycznej jest zbyt wysoki lub niewykonalny. Mało kto wie, że właśnie ten aspekt przyspieszył jej rozwój przez rozbudowanę systemów na morzu, pustyni czy kosmosie gdzie można było się podłączyć do tradycyjnej sieci. 

W rozwiązaniach bliżej nam współczesnych  łatwość i prostota instalacji oznacza, że można ją zainstalować niemal w dowolnym miejscu, wykorzystując zarówno pionowe, jak i poziome przestrzenie bez konkretnego zastosowania. Ten aspekt, wraz z modułowością i elastycznością systemu, ułatwia instalację projektów fotowoltaicznych na małą skalę z dodatkową zaletą, że instalację można rozbudowywać w zależności od potrzeb w dowolnym momencie.

4. Pozytywny wpływ instalacji fotowoltaicznej na środowisko

Produkcja modułów fotowoltaicznych generuje stosunkowo mało CO2 w porównaniu z innymi źródłami energii. A energia z niej pochodząca jest bezdźwięczna oraz bezwonna, co nie tylko sprzyja na komfort użytkowania, ale również ma znaczenie dla obecnej fauny i flory. Moduły fotowoltaiczne potrafią , pomimo spadków wydajności rzędu ~0,4%rocznie, pracować przez całe dekady. I już są dostępne – m.in dzięki AGH – metody jej utylizacji. Produkcja samej energii nie powoduje zaś żadnych odpadów. W rzeczywistości panele słoneczne są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wpływ środowiska w ekstremalnych sytuacjach pogodowych, a zdarzania losowe, które przytrafiły się jej posiadaczą stanowią ułamki promila i najcześciej były wadą podczas montażu* Należy jednak zauważyć, że szkody powstałe w wyniku niewłaściwej instalacji fotowoltaiki, które obarczają całą branże, nie przyczyniły się do szkód naturalnych w znacznych rozmiarach, lecz dotyczyły wyłącznie osób, które próbowały zaoszczędzić na jakości.

5. Oszczędności ekonomiczne dzięki instalacji fotowoltaicznej

Jak pokazują symulacje z bezplatnyaudyt.pl zakup instalacji fotowoltaicznej stosunkowo szybko się spłaca do czasu użytkowania, jak również generuje całą górę oszczędności. Co więcej, nieruchomość na której jest zamontowana instalacja fotowoltaiczna podnosi swoją wartość, jak również widać wyraźnie wzrost znaczenie ESG na wizerunek firmy, w tym zakup instalacji fotowoltaicznej może sprzyjać. Należy również zauważyć, że za podjęciem obecnie decyzji o zakupie instalacji fotowoltaicznej przemawia cały system zachęt, w zależności od profilu klienta, w postaci ulg, dotacji oraz preferencyjnych kredytów, jak również kwestii administracyjnych związanych z przyłączeniem i rozliczeniem nadwyżek energii.

*więcej w naszej prezentacji kliknij tu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Compare