Finanse
Finanse
Fotowoltaika
Fotowoltaika
Nieruchomości
Nieruchomości
Slide 1
Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Jesteśmy źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. Posiadamy własny kodeks dobrych praktyk, zwracamy uwagę na ESG.

Slide 2
Razem tworzymy postęp

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem tworzymy postęp.

Slide 3
Synergia kancelaryjna

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Napisz

biuro@effectiveadvisor.pl

Zadzwoń

(+48) 785 474 107

Godziny pracy

10:00 - 18:00

Nasze produkty

FAQ - Fotowoltaika

Wymogiem stawianym przez ustawę o odnawialnych źródłach energii do przyłączenia do sieci instalacji fotowoltaicznej jest posiadania tytułu prawnego do "obiektów budowlanych", na których będzie stawiana instalacja, zatem logicznym wnioskiem jest, że fotowoltaikę mogą posiadać właściciele nieruchomości (a nie np. osoba zasiadująca grunt). 

Instalacja fotowoltaiczna składa się z szeregu elementów, którego sercem stanowią panele fotowoltaiczne, a mózg falownik (ang. inwerter). Panel fotowoltaiczny to zespół połączonych z sobą modułów fotowoltaicznych, odpowiednio okablowany, wraz z konstrukcją, na której zostaną zamontowane.

Moduł fotowoltaiczny jest układem szeregowo połączonych ogniw fotowoltaicznych, najczęściej  krzemowych, w których na wskutek padania promieni słonecznych, powstaje, w wyniku działania efektu fotowoltaicznego, napięcie- na każdej płytce krzemowej powstaje +-0,6V, moduł w zależności od rozmiaru potrafi mieć od 300 do 1000 takich ogniw. 

W instalacji fotowoltaicznej głównym zadaniem inwerter jest zamiana prądu stałego, który jest produkowany przez moduły na prąd zmienny, który zasila urządzenia elektryczne. Nowoczesne falowniki posiadają również cały szereg dodatkowych opcji jak monitorowanie wi-fi pracy instalacji, czy badanie pracy modułów i, w zależności od potrzeb, rozłączanie słabiej pracujących (string działa tak mocno jak najsłabsze ogniwo).

W zestawie znajdują się również zabezpieczenia po stronie AC/DC, a także system przeciwpożarowy projoy celem ułatwienia pracy strażakom (ogranicza napięcie na dachu do 1V) - jest on wymagany w instalacjach pow. 6.5kW.   

Wybór odpowiedniej mocy instalacji wymaga określenia potrzeb energetycznych budynku. Dokonuje się go na podstawie bieżących potrzeb domu (analiza FV z OSD)  lub na podstawie planowanego zużycia energii. Instalacja fotowoltaiczna, ze względu na istnienie systemu upustów, będzie nominalnie większa niż obecne zużycie budynku w zależności od wielkości instalacji i profilu klienta o 25% do 40%. 

System barterowy/upustów czy inaczej net-meteringu jest to system polegający na tym, że produkowaną nadwyżkę energii oddajemy do sieci w zamian dystrybutor energii pobiera opłatę - upust (w formie energii stąd barter). Taką nadwyżkę energii możemy odebrać w ciągu roku rozrachunkowego w tych okresach gdy nasza instalacja fotowoltaiczna produkuje mniej energii niż pobiera (głównie okres zimowy). 

Inwestycja we własną instalacje fotowoltaiczną potrafi przynieść szereg korzyści od tych wymiernych finansowych po te, których finansowo nie da się wyliczyć jak wpływ na środowisko naturalne, a przez to na życie i zdrowie swoje i innych ludzi. Posiadanie instalacji fotowoltaicznej staje się synonimem bogactwa i staje się standardem wśród firm dbających o swój wizerunek. 

 

FAQ - współpraca

  1. Firma Effective Advisor jest firmą konsultingową - nasza działalność jest interdyscyplinarna tzn. analizujemy zagadnienie z wielu perspektyw dzięki czemu dedykowane rozwiązania dla klientów są szyte na miarę. Jest to szczególnie ważne przy tak złożonym zagadnieniu jak instalacja fotowoltaiki gdyż wymaga ono nie tylko znajomości technicznej urządzeń, ale również orientacji w złożonym systemie prawa energetycznego, podatkowego, cywilnego, administracyjnego, umiejętności pozyskiwania dotacji, a także - by spotkanie dawało wartość dodaną dla klienta - wskazania innych obszarów poprawiających efektywność energetyczną budynku. 
  2.  Potrafimy być elastyczni w zakresie proponowanych rozwiązań fotowoltaicznych - nie ograniczamy się do określonych produktów, lecz, w miarę możliwości pozyskania na rynku, możemy na specjalne życzenie klienta zamontować określony przez niego zestaw fotowoltaiczny. 
  3. Posiadamy odpowiednie kadry naukowe, które w sposób rzetelny pozyskają dla państwa finansowanie, dotacje oraz rozliczą podatki. Dedykowane rozwiązania konsultingowe dla gospodarstw domowych i rolnych potrafią skrócić czas zwrotu z inwestycji nawet o kilka lat. 
  4. Nie przerzucamy kosztów za nie udaną wizytę handlową na kolejnego klienta, dzięki czemu nasze ceny są niższe o kilka, kilkanaście tysięcy złotych od konkurencji. Zamiast tego pobieramy zadatek w formie opłaty za wizytę konsultingową, który jest potrącany od kwoty głównej przy zawarciu umowy. 

W Effective Advisor stawiamy na nowoczesne rozwiązania pozwalające z pożytkiem poprawić działania. Współpraca rozpoczyna się od przeprowadzeniu darmowej kalkulacji na stronie bezplatnyaudyt.pl i wysłania zgłoszenia. Następnie telefonicznie przeprowadzamy nieodpłatną teleporadę i umawiamy się na spotkanie. Cena audytu energetycznego kosztuje 500pln, w ramach tej kwoty klient nabywa autorski katalog fotowoltaiczny, zostają wykonane dronem zdjęcia budynku, a także wykonywany jest konsulting. W przypadku zawarcia rzeczonej umowy, cena za spotkanie jest potrącana od kwoty głównej. 

Instalacje fotowoltaiczną wykonują monterzy zatrudnieni przez effective advisor oraz monterzy firm zewnętrznych charakteryzujący się posiadaniem odpowiedniego portfolio własnych instalacji oraz uprawnieniami SEP - E,  SEP D, UDT OZE.

W przypadku zawarcia umowy poza lokalem przedsiębiorstwa, montaż instalacji fotowoltaicznej wykonujemy w terminie 21 dni od podpisania umowy. Przy zawarciu umowy w lokalu, termin jest skrócony do 7 dniu roboczych. Sam montaż trwa od 1-3 dni (3-10kWp) oraz 3-6 dni (20-50kWp). 

Przeprowadzenie procedury dokumentacyjnej oraz uzyskanie określonych zgód leży po stronie Effective Advisor

W zakresie pozyskiwania dotacji oraz rozliczania ulg podatkowych polegamy wyłącznie na własnych specjalistach. Podejmiemy się pozyskania środków nie tylko z ogólnopolskich programów jak "mój prąd", "czyste powietrze", "agroenergia", "energia plus", ale również programów regionalnych. Ulga termomodernizacyjna ze względu na szczególnie skomplikowany charakter  jak również, w odróżnieniu od dotacji, konsekwencje karnoskarbowe w przypadku nienależytego rozliczenia, wymaga szczególnej staranności. Wybierając kontrahenta wykonującego kompleksowo instalacje fotowoltaiczną warto kierować się uzyskaniem wsparcia od państwa, gdyż ich pozyskanie może skrócić czas zwrotu z inwestycji nawet o kilka lat!

Umowa sprzedaży instalacji fotowoltaicznej jest bardzo złożona i zawiera w sobie wiele produktów, które razem tworzą zestaw fotowoltaiczny. Każdy z produktów posiada własną gwarancje, która jest szczegółowo określona w karcie katalogowej producenta, obok innych właściwości technicznych towaru. W przypadku modułów fotowoltaicznych będzie to gwarancja na produkt oraz gwarancja na utrzymanie mocy. Falowników, konstrukcji montażowych, kabelków - gwarancja na produkt. 

Oprócz gwarancji, kupujący może nabyć przez nas ubezpieczenie na zaistnienie zdarzeń losowych (kradzież, zniszczenie, trąba powietrzna itp itd). 

Instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa i co do zasady nie wymaga dodatkowych nakładów, jednak standardem jest aby po roku po montażu instalacji zobaczyć czy działa sprawnie (śrubki się nie rozkręciły, itp). 

Posiadamy rozszerzone wsparcie techniczne dla osób, które chciałyby zadbać o swoją instalacje w cenie 300pln/rok. 

Nasze usługi

Zainwestuj w fotowoltaikę!

Zastanawiasz się nad zakupem instalacji fotowoltaicznej? A może chcesz założyć własną farmę fotowoltaiczną? Zacznij działać już dziś– uzupełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy, a dedykowany konsultant doradzi Ci jak poprawić efektywność Twojej nieruchomości!

Formularz zgłoszeniowy

    Porównywać