Finanse
Finanse
Fotowoltaika
Fotowoltaika
Nieruchomości
Nieruchomości
Slide 1
Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Jesteśmy źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. Posiadamy własny kodeks dobrych praktyk, zwracamy uwagę na ESG.

Slide 2
Razem tworzymy postęp

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem tworzymy postęp.

Slide 3
Synergia kancelaryjna

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Napisz

biuro@effectiveadvisor.pl

Zadzwoń

(+48) 785 474 107

Godziny pracy

10:00 - 18:00

carport fotowoltaika,

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika jest idealnym rozwiązaniem na problem stałych podwyżek prądu powodowanych spekulacjami na rynku UE ETS. Uniezależnienie się od sieci energetycznej jest nie tylko korzystne dla promowania ekologicznej gospodarki, co przez lata miało w większości zachęcić osoby fizyczne do inwestowania w energetykę. Dziś dzięki “procesowi uczenia się” cena modułów spadła o kilkadziesiąt procent i jest to produkt przystępny “przeciętnemu kowalskiemu”. Wraz z systemem prawnym i zachętami ekonomicznymi – dotacje, ulgi termomodernizacyjne, system upustów, kredyty na preferencyjnych warunkach, uproszczona procedura administracyjna (brak pozwolenia na budowę), obniżona stawka VAT z 23% do 8% (nowelizacja w dotacji: energia plus), doprowadziła do sytuacji, że jest to towar pożądany przez miliony Polaków (wg. analizy Sunday Polska aż 2/3 gospodarstw domowych jest zainteresowanych zainwestowaniem w fotowoltaika). Analiza opłacalności fotowoltaika dla przeciętnego gospodarstwa domowego pokazuje, że przy średnich cenach na poziomie 46 tys pln za 10kW, zwrot z inwestuje następuje w ciagu 10 lat. Przy zastosowaniu dotacji (5 tys z czyste powietrze/od dom), ulgi termomodernizacyjnej (53 tys na odliczenie przy wydatku na budynek do którego posiada się określony prawem tytuł prawny/od osoby). Inwestycja może się zwrócić od 5 do 7.5 roku (część dotacji stanowią kwoty stałe, część to procenty zależne od dochodu). W sytuacji gdy prąd z elektrowni nieustannie rośnie, nawet perspektywa zadłużenia się na 10lat przy niskim oprocentowaniu zdaje się szalenie ciekawa już z powodu ograniczenia wydatków do określonego poziomu, co pozwala racjonalnie zarządzać budżetem domowym. Jednak w przypadku fotowoltaiki należy brać dodatkowe aspekty ekonomiczne jak podniesienie wartości nieruchomości przez wybudowanie na niej mikroelektrowni oraz – po określonym czasie – zaprzestanie płacenia, tj. zyskanie dodatkowych oszczędności.
Sama instalacja fotowoltaiczna ze względu na bardzo przyjazną do montażu konstrukcje – składającą się z modułów fotowoltaicznych, okablowania, konstrukcji, śrubek, falownik, zabezpieczeń dc/ac, itp – pozwala na funkcjonalne wykorzystanie nieużytkowanej przestrzeni – powierzchni dachu, lub nadania gruntowi nowych zadań. Z modułów można wznieść Wate samochodową połączoną ze stacją ładowania pojazdu, Pergolie pod którą można się schować w letni ciepły dzień, jak również nadaje się częściowo pod uprawy określonych roślin ze względu na zaciemnienie pod stolarzem oraz ograniczenie wilgoci od deszczu. Dla inwestorów pragnących wykorzystać przestrzeń działki, nasze biuro projektowe jest gotowe przedstawić niestandardowe rozwiązania – zadaszenie basenu, postawienie magazynu itp. itd.

Fotowoltaika - nie stać Cię by nie mieć!

Zapytaj nas o finansowanie!

Zgodnie z opracowaniem URE zakup 10kW po rynkowej cenie 46 tys pln odda się po 10 latach! Ale czy wiesz, że wykorzystanie programów wsparcia może skrócić ten czas o połowę?!

W obecnej sytuacji funkcjonuje cały szereg dotacji i ulg na poziomie krajowym. Najbardziej znane to: program czyste powietrze, program stop smog (dla domów ubogich energetycznie), program "mój prąd", ulga termomodernizacyjna. Jednak jest to tylko część dotacji możliwych do uzyskania. Istnieją również programy regionalne np. fundusze parasolowe dla określonych gmin (rof.pl oferuje obniżkę na poziomie 80%), czy gminne programy pojawiające się sezonowo np. dotacja krakowska (20', 21' wynosiła 15tys. na fotowoltaikę, ale nie więcej niż 100% kosztów).

Określenie realnej ceny jaką zapłaci się za zakup instalacji fotowoltaicznej będzie podyktowane sposobem wykorzystania w/w programów wsparcia.

Nie masz dość wolnych środków by nabyć instalację?
To żaden problem - współpracujemy z licznymi instytucjami finansowymi, które uczestniczą w programach BGK. Udzielane przez nas kredyty cechują się niskim wkładem własnym.

A jeśli się naprawdę nie przelewa?
Możemy załatwić dotację w ramach funduszy parasolowych lub programu STOP SMOG.

Zainwestuj w fotowoltaikę!

Zastanawiasz się nad fotowoltaiką w swoim gospodarstwie? A może chcesz założyć własną farmę fotowoltaiczną? Zacznij działać już dziś– uzupełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy, a dedykowany konsultant doradzi Ci jak poprawić efektywność Twojej  nieruchomości!!

Formularz zgłoszeniowy

    Porównywać