Finanse
Finanse
Fotowoltaika
Fotowoltaika
Nieruchomości
Nieruchomości
Slide 1
Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Jesteśmy źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. Posiadamy własny kodeks dobrych praktyk, zwracamy uwagę na ESG.

Slide 2
Razem tworzymy postęp

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem tworzymy postęp.

Slide 3
Synergia kancelaryjna

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Napisz

biuro@effectiveadvisor.pl

Zadzwoń

(+48) 785 474 107

Godziny pracy

10:00 - 18:00

agrowoltaika

Fotowoltaika dla rolnika

Możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznych jest szczególnie atrakcyjna dla gospodarstw rolnych, nie tylko ze względu na stały wzrost kosztów prądu, ale również ze względu na przerwy w dostawach prądu, które zdarzają się szczególnie często na obszarze miejskim. Jest to zadanie, które wymaga szczególnie dużych kwalfikacji pod względem prawnym, gdyż praktyka na takich obszarach wskazuje, że zakłady energetyczne odmawiają przyłączenia do sieci ze względu na niewydolność linii energetycznej. Posiadając odpowiednie kadry prawne i techniczne, potrafimy poradzić sobie z takimi niedogodnościami, dając rolniką nadzieję na godne życie. 

 

Inwestycja w fotowoltaikę jest szczególnie opłacalna ze względu na funkcjonowanie programu agroenergia, który stwarza możliwość odliczenia części poniesionych nakładów. Istnieją również korzystne formy finansowania w postaci niskooprocentowanych kredytów, umarzalnych pożyczek. 

Fotowoltaika poza dostarczeniem energii do gospodarstwa może stwarzać również dodatkowe funkcje wyspecjalizowane dla gospodarstw rolnych. Postawienie instalacji fotowoltaicznej na gruncie może być wykorzystywane do mała “foliowania”, w której jest odpowiedni cień oraz wilgoć na niektóre rodzaje upraw. Fotowoltaika jest również wykorzystywana – w systemie off-grid – do nawadniania. Z kolei dzięki zastosowaniu modułów fotowoltaicznych w technologii glass-glass możliwe jest również tworzenie konstrukcji przepuszczających słońce potrzebnych do szklarni.  Sa to rozwiązania innowacyjne w skali kraju, które pozwalają o myśleniu o dodatkowych dotacjach i wsparciach. 

Fotowoltaika - nie stać Cię by nie mieć!

Zapytaj nas o finansowanie!

W obecnej sytuacji funkcjonuje cały szereg dotacji i ulg na poziomie krajowym skierowanych do rolników. Najbardziej znane to: agroenergia oraz ulga w podatku rolnym (25%). Jednak jest to tylko część dotacji możliwych do uzyskania. Istnieją również programy wspierania rolnictwa na szczeblu z funduszy europejskich oraz gminne. 

 

Określenie realnej ceny jaką zapłaci się za zakup instalacji fotowoltaicznej będzie podyktowane sposobem wykorzystania w/w programów wsparcia. 

 

Nie masz dość wolnych środków by nabyć instalację?

To żaden problem - współpracujemy z licznymi instytucjami finansowymi, które uczestniczą w programach BGK. Udzielane przez nas kredyty cechują się niskim wkładem własnym. 

Zainwestuj w fotowoltaikę!

Zastanawiasz się nad fotowoltaiką w swoim gospodarstwie? A może chcesz założyć własną farmę fotowoltaiczną? Zacznij działać już dziś– uzupełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy, a dedykowany konsultant doradzi Ci jak poprawić efektywność Twojej  nieruchomości!!

Formularz zgłoszeniowy

    Porównywać