Finanse
Finanse
Fotowoltaika
Fotowoltaika
Nieruchomości
Nieruchomości
Slide 1
Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Jesteśmy źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. Posiadamy własny kodeks dobrych praktyk, zwracamy uwagę na ESG.

Slide 2
Razem tworzymy postęp

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem tworzymy postęp.

Slide 3
Synergia kancelaryjna

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Napisz

biuro@effectiveadvisor.pl

Zadzwoń

(+48) 785 474 107

Godziny pracy

10:00 - 18:00

Strona główna » Fotowoltaika » Kalkulator fotowoltaika

Kalkulator fotowoltaika

Kalkulator opłacalności fotowoltaiki

Myślisz nad zakupem instalacji fotowoltaicznej, ale nie jesteś pewien, czy będzie Ci się opłacał? Koniecznie sprawdź kalkulator opłacalności fotowoltaiki Effective Advisor. Prezentujemy Ci wyliczenie kosztów finansowania, na podstawie których zweryfikujesz opłacalność zakupu instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika od miesięcy zyskuje na popularności ze względu na stale rosnące zainteresowanie Polaków oszczędzaniu na prądzie. Dzięki fotowoltaice zarówno indywidualni, jak i instytucjonalni użytkownicy nabywcy  mogą zapewnić sobie przewidywalność kosztów przy stale rosnących cenach prądu. 

 

Działanie naszego kalkulatora jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnisz pokolei rubryki, a kalkulator wyliczy CI Twoje zapotrzebowanie na prąd i na tej podstawie, biorąc pod uwagę wielkość instalacji oraz profil klienta dobierze wielkość instalacji. 

Osoby fizyczne zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii, płacą tzw. upust w wysokości 20% wyprodukowanej energii w zamian za możliwość magazynowania jej w sieci energetycznej. Instalacje pow. 10kW oraz przedsiębiorcy niezależnie od wielkości instalacji płacą upust w wysokości 30%. Aby instalacja była prawidłowo dobrana do potrzeb klienta należy uwzględnić te straty, mnożąc obecne roczne zapotrzebowanie kolejno przez 25% lub 35%. 

Te kalkulacje wykonuje kalkulator automatycznie. 

Kolejną kwestią, którą należy uwzględnić są straty, zgodnie z tabelą fotowoltaiczną, ze względu na orientację i kąt nachylenia dachu. 

Kalkulator jest uproszczony, to znaczy liczy tylko na jednej płaci dachu instalacje fotowoltaiczną. Więcej płaci wymaga mnożenia tych modułów co są razy określona strata. 

Określone zapotrzebowanie jest podstawą do wybrania instalacji fotowoltaicznej. Jednak to nie jedyna kwestia, która ma znaczenie! 

Należy wziąć pod uwagę ile modułów znajduje się w zaciemnieniu (wystarczy tylko częściowe aby moduł pracował nieprawidłowo) i na podstawie wybrać optymalizatory pod każdy moduł. 

 

 

Porównywać